Новини

19 Apr, 2018 - Офіційна зустріч представників Агентства програм розвитку Одеси та АТС "Єврорегіон Нижній Дунай"

Вчора ми мали честь прийняти гостей, представників Комунального підприємства Одеської міської ради «Агентство програм розвитку Одеси», на чолі з директором – Олександрою Олійниковою. В ході зустрічі обговорювались майбутні плани залучення коштів в рамках європейських проектів.

10 Nov, 2017 - Ізмаїл в двох масштабних європейських проектах

8 листопада в м. Тульча спільними зусиллями команди були подані 2 проекти у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020» до Спільного Технічного Секретаріату в м. Сучава.
Команда протягом року плідно працювала над розробкою проектів, що охоплюють сфери охорони здоров’я та поліпшення стану навколишнього середовища та подала наступні проекти:
1. «Чиста ріка» – партнерами якої виступають Виконавчий комітет Ізмаїльської міської Ради, Одеська обласна Рада, Адміністрація Біосферного заповідника Дельти Дунаю, Повітова Рада м. Тульча та Асоціація транскордонного співробітництва «Єврорегіон «Нижній Дунай», має на меті проведення, відбудову та модернізацію каналізаційної мережі на прикордонній території Дельти Дунаю.
2. «Транскордонна інфраструктура охорони здоров’я» розроблений з метою покращення умов надання медичних послуг та їх якості. Проект включає в себе проведення відбудови та модернізації низки приміщень і відділень деяких медичних закладів, одним із яких виступає одна із лікарень м. Ізмаїл. Партнерами у даному проекті стали Повітова Рада м. Тульча, Міська Рада м. Мечін, Ізмаїльська міська Рада та Дунайська басейнова лікарня на водному транспорті.
Обидва проекти були подані із усіма додатками та супровідною документацією згідно тематичного завдання Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014 – 2020» – Спільні проблеми в області безпеки та охорони та установленої процедури подачі заявок на участь.
У період до 1 січня 2018 року ми очікуємо затвердження проектів Спільним Органом Управління та Спільним Моніторинговим Комітетом програми. Після затвердження розроблені проекти передадуть на розгляд до Європейського Союзу. На початку весни сподіваємось вже підписати грантову угоду на реалізацію проектів.
Ми щиро вдячні кожному члену команди за величезний вклад у розробку проектів та підтримку в підготовці всієї необхідної документації.

21 Dec, 2016 - Офіційне відкриття Інформаційного центру Румунії в м. Ізмаїл

20 грудня 2016 в приміщенні Ізмаїльського державного гуманітарного університету відбулось офіційне відкриття Інформаційного центру Румунії. На відкриття центру були запрошені почесні гості: Пєтрє Гуран – держсекретар Департаменту з питань відносин з румунською діаспорою Міністерства зовнішніх справ Румунії, Корнєл Іонєску – директор Управління Східної Європи та Центральної Азії МЗС Румунії, Еміль Рапча – Генеральний консул Румунії в Одесі, Ігор Бабаян – директор Комунальної установи Одеської обласної ради «Агентство транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай», Валентин Строя – директор Комунальної установи Ізмаїльської міської ради «Ізмаїльське бюро сприяння Інвестиціям», Сергій Баткілін – заступник мера м. Ізмаїл. Хочеться відзначити що це перший центр такого роду відкритий в рамках університету на базі протоколу підписаного 20 травня поточного року між Міністерством зовнішніх справ Румунії та Ізмаїльським державним гуманітарним університетом, який має за мету полегшити безкоштовний доступ до проектів та програм вдосконалення румунської мови та культури. Даний центр послужить в якості платформи для майбутніх освітніх європейських проектів, а також для перейняття передового досвіду Румунії на шляху євроінтеграції.

01 Dec, 2016 - Робота над великомасштабним інфраструктурним проектом

29 листопада 2016 року Агентство транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» спільно з Комунальною установою Ізмаїльської міської ради «Ізмаїльське бюро сприяння інвестиціям» та Асоціацією транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» (Галац, Румунія) працювали над коротким змістом великомасштабного інфраструктурного проекту «Чиста ріка» який був поданий в рамках Спільної операційної програми Румунія – Україна 2014-2020.

01 Nov, 2016 - Робочі зустрічі української делегації в Румунії

На запрошення голови Повітової ради Тулча пана Хорія Теодореску, 27-28 жовтня 2016 українська делегація, у складі 4 осіб (голова Ізмаїльської міської ради - Андрій Абрамченко, перший заступник голови Ізмаїльської міської ради – Родіон Абашев, Валентин Строя – директор комунальної установи Ізмаїльської міської ради «Ізмаїльське бюро сприяння інвестиціям», Ігор Бабаян – директор комунальної установи Одеської обласної ради «Агентство транскордонного співробітництва «Єврорегіон «Нижній Дунай» відвідала м. Тулча і м. Бухарест (Румунія). Українська делегація приїхала в м. Тулча на катері наданими Повітовою радою Тулча, змогли переконатися в тому що це дуже комфортно і швидко (45 хвилин у дорозі).

27 жовтня 2016 р. в Тулча відбулася робоча зустріч з представниками Повітової ради Тулча і Асоціації транскордонного співробітництва «Єврорегіон «Нижній Дунай» (м. Галац, Румунія) щодо ідентифікації сфер діяльності для існуючих і нових спільних двосторонніх проектних ініціатив. В першу чергу обговорили аспекти пов'язані з спільним проектом «Чиста річка» (каналізація м. Ізмаїл), короткий зміст якого було подано Виконавчим комітетом Ізмаїльської міської ради 26.09.2016. Також домовилися щодо спільних дій з медичного інвестиційного проекту, який знаходитися в резервному списку, якщо не отримає фінансування в цій категорії, тоді подамо проект на конкурс в наступному році.
З нових проектних ініціатив, які будуть подані на конкурс Спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020» обговорювали:
1. Створення постійного пасажирського транспортного сполучення по воді між Ізмаїлом та Тулчей. Румунська сторона (Повітова рада Тулча) підтвердила, що буквально нещодавно МЗС Румунії відповіла на офіційний запит Повітової ради Тулча щодо використання (без певних законних перешкод) прикордонних пунктів пропуску Ізмаїл – Тулча, для спрощеного переходу громадян, які проживають у прикордонній (30 км) зоні. Ця проектна ініціатива буде подана на конкурс в наступному 2017 році (перша половина року), коли буде стартувати Спільна операційна програма «Румунія-Україна 2014-2020». Для початку, обидві сторони домовилися, що в першу чергу в недалекому майбутньому організувати для українських партнерів ознайомчий тур для туристичних агентств м. Ізмаїл , з метою встановлення партнерських відносин (підписання меморандуму про співпрацю) з профільними туристичними агентствами повіту Тулча, для початку організації туристичних зацікавлених груп Тулчу і в Ізмаїл. Хочемо зазначити що починаючи з 2015 року, Генеральне консульство Румунії в Одесі вже видає «посвідчення» для мешканців прикордонної зони (потрібна мінімальна кількість документів і термін видачі приблизно 1-2 місяці, мінімум на 2 роки, видача проводитися безкоштовно і тільки при наявності закордонного паспорту). Ті громадяни, які вже мають водні транспортні судна можуть скористатися цією перевагою, для посилення економічних і туристичних зв'язків.
2. Проектна ініціатива щодо створення повноцінного туристичного - розважального комплексу на базі «Лебединого озера» в м. Ізмаїл. Домовились про організацію обміну досвідом з м. Тулча в цьому напрямку, з урахуванням того, що м. Тулча має провідний досвід у створенні схожого розважального комплексу.
3. Проектна ініціатива в медичній сфері (капітальний ремонт міської поліклініки та інших профільних установ).
4. Залучення інвестицій в спортивний комплекс м. Ізмаїл і м. Тулча.
Двосторонні відносини між м. Ізмаїл і м. Тулча вийшли на новий якісний рівень, який забезпечить тривалість співпраці на довгий період, щоб реалізувати якомога більше спільних важливих проектів для наших громадян. Ми хочемо показати іншим містам України результати стратегічного та практичного співробітництва, яке перетворить м. Ізмаїл в європейський місто – зазначив Андрій Абрамченко.

28 жовтня 2016 р. в Бухарест відбулася двостороння зустріч між української делегації та представниками двосторонньої румунсько-української Торгово-промислової палати. Цю палату представляв Президент, пан Насті Владою. Сторони підтвердили повну зацікавленість у співпраці та зміцнення економічних відносин, залучення інвестицій, організації в економічних місій, допомога українським виробникам в організації експорту в ЄС. Пан Насті Владою привітав керівництво м. Ізмаїл за відкритість і професійність та враховуючи позитивний досвід міста і підтримка європейських партнерів (в першу чергу Повітової ради Тулча) запропонував для м. Ізмаїл три дуже важливих ініціатив, а саме:
1. Створення на базі Комунальної установи Ізмаїльської міської ради «Ізмаїльське бюро сприяння інвестиціям» представництва на півдні України Двосторонньої румунсько-української бізнес палати;
2. Створення на базі Комунальної установи Ізмаїльської міської ради «Ізмаїльське бюро сприяння інвестиціям» представництва Двосторонньої румунсько-української морської економічної палати;
3. Створення в Ізмаїлі Інституту морської дипломатії на Чорному Морі.
Після офіційної переписки з двосторонньою румунсько-української Торгово-промисловою палатою, румунська делегація прибуде в Ізмаїл, для підписання відповідних домовленостей.

01 Sep, 2016 - Ізмаїл - член Асоціації транскордонного співробітництва "Єврорегіон "Нижній Дунай"

На засіданні 12-ї сесії Ізмаїльської міської ради, яке відбулося 31 серпня 2016 року одноголосним рішенням було прийняте питання про вступ Ізмаїла до Асоціації транскордонного співробітництва "Єврорегіон "Нижній Дунай", яке в подальшому буде розглядатися на черговому засіданні Генеральної Асамблеї Асоціації транскордонного співробітництва "Єврорегіон "Нижній Дунай", що дозволить місту стати членом Еврорегіону з правом голосу. Цей крок дасть можливість додатково залучати європейські фонди (гранти) для міста Ізмаїл, враховуючи той факт, що головування Асоціації транскордонного співробітництва "Єврорегіон "Нижній Дунай" на наступні 2 роки отримала Одеська обласна рада.

13 Apr, 2016 - Засідання ЗЗА (Загальні Збори Асоціації) в м. Тульча (Румунія)

В період з 13 по 15 квітня 2016 в м. Тульча (Румунія) відбудеться засідання ЗЗА (Загальні Збори Асоціації) за участю всіх членів Єврорегіону “Нижній Дунай”, а саме: Одеська обласна рада, Одеська обласна державна адміністрація, Ренійська районна рада – з української сторони, представники Повітових рад Тульча, Галац, Браїла – Румунія та з Республіки Молдова – Районні ради Кагул та Кантемір.
В рамках даного засідання буде встановлено новий персональний склад профільних комісій АТС “Єврорегіон “Нижній Дунай”, персональний склад керівних органів, а також головування АТС “Єврорегіон “Нижній Дунай”.
Агентство Транскордонного Співробітництва “Єврорегіон “Нижній Дунай”, як орган Одеської обласної ради, є одним з відповідальних з української сторони в плані організації даного засідання.

11 Mar, 2015 - Менеджмент проекту

Агентство Транскордонного Співробітництва "Єврорегіон "Нижній Дунай" перемогло у тендері, організованому Департаментом екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації в рамках проекту "Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в Нижньодунайському регіоні України, Румунії та Республіки Молдова" код MIS-ETC: 995, фінансований Європейським Союзом в рамках Спільної Операційної Програми "Румунія - Україна - Республіка Молдова 2007-2013". В результаті чого 11 березня 2015 року було підписано угоду про надання послуг з менеджменту проеку.